Board of Directors

Administrator Cabinet

  • William Alden

  • Gus Arnavat

  • Avergun Family Foundation

  • Peter Bensinger

  • Dan Bodner

  • Tom Caneris

  • James and Mindy Cassel

  • Robert Catell

  • John Catsimatidis

  • Tom Cruthers/CBS Operations, Inc

  • Maury Devine

  • Bo Dietl

  • Jack Egan

  • Meridith Egyes

  • Barbara Erdahl

  • James Essey

  • Estee Lauder

  • George Fellows

  • Rick Friedberg

  • David Gildea

  • Vince Gilligan

  • Mark Gold, MD

  • Tom Higgins

  • Myron Holubiak

  • Joseph Hummel

  • Francine LeFrak

  • Peter Kakoyiannis

  • James Kibble

  • Giorgio Kolaj

  • Kenneth Langone

  • Stephen Lariviere

  • Adrienne Maloof

  • Colleen Maloof and Family

  • Michael Mann

  • Helen Mars and Phil Burruel

  • John McCurnin

  • Gregory and EJ Milken

  • Michael and Lori Milken

  • Chris Nassetta/Diarmuid Dwyer/Hilton

  • Jessica Nickel

  • Robert and Margaret Nieves

  • Anna and Alan Ostroff

  • Pierre and Joyce Ozendo

  • Terry Parham

  • Joe’s Pizza

  • Andrew Pucher 

  • Quil Ceda Village

  • Marion Ramey

  • Lewis Rice

  • Jill Roberts

  • Carol and Howard Safir

  • Larry Sarf

  • David Schneebeck/The Schneebeck Foundation

  • Tom and Kathy Shannon

  • Richard Soloway

  • Dan Staffieri

  • Robert Strang

  • Robert Stutman

  • Jason Sundby/Verde Technologies

  • Kent Swig

  • Haywood Talcove

  • Ely Taveras

  • Jack Taylor

  • Sue Thau

  • Larry and Brenda Thompson

  • Walter Wang

  • Jeffrey Wilpon/NY Mets Foundation

Inner Circle

  • Norbert Adamski

  • Lorraine Ambrose  

  • Mel Ashton

  • George Auflick

  • Frank Balazs

  • Joseph Barrett

  • John Bartels, Jr.

  • Bill Beach

  • Marcelino Bedolla

  • Morty L. Benjamin

  • Judith Bertini

  • Charles Blau

  • Richard Bly

  • Laura Briggs

  • Steve Briggs

  • Robert Brisolari

  • Paul Brown

  • W. Barry Carew

  • Gerard F. Carey

  • Thomas Cash

  • Michael Chapman

  • Raymond Chemes

  • George Y. Clemente

  • James B. Conklin

  • Glennon Cooper

  • John Costanzo

  • Richard Crawford

  • Joseph M. Crowe

  • Robin E. Cushing

  • Robert DeFauw

  • Stephen Delgado

  • Paul Doyle

  • Melanie Edwards

  • Chris Egan 

  • Francis Elliot

  • Sean Fearns

  • John Fencer

  • John Fernandes

  • Richard Fiano

  • Rhonda Fisher

  • Lawrence M. Gallina

  • William Gellerman

  • Jerome H. Gershman

  • Peter Grant

  • Edward M. Guillen

  • Garfield Hammonds

  • William Healey

  • Frank Hildebrandt

  • Micheal Hurley

  • Phillip Jacobs

  • Richard Jarrett

  • Raymond Justinic

  • Jerry Kaphing

  • Joseph & Nancy Keefe

  • Constantine Kritikos

  • Douglas Kuehl

  • Richard LaMagna

  • Ronald Lard

  • Jan Larsen

  • Steven Lariviere

  • Gerald Laveroni

  • Jack Lawn

  • William Lenck

  • Gary Liming

  • Charles Lutz

  • Harold R. Mackenzie

  • Andrew Malanga

  • Richard LaMagna

  • Martin Maguire

  • Derek Maltz

  • John Marcello

  • Christy McCampbell

  • Lawrence McElynn

  • John McCurnin

  • Peter Mitesser

  • J. Taylor Monfort

  • James Morgan

  • Dennis A. Morton

  • Francis Mullen

  • John Nattinger

  • Al Nedoff

  • Robert Nickoloff

  • Richard Oakley

  • Charles Olender

  • Robert Palombo

  • George Papantoniou

  • John Peoples

  • Ronald Provencher

  • Joseph Quarequio

  • Tom Raffanello

  • John Raftery

  • M.S. Ramey

  • Richard Robinson

  • Frank D. Rodriguez

  • Andrew Sherbine

  • Milton E. Shoquist

  • Fred Smith

  • John Thompson

  • Mark and MaryEllen Trouville

  • Mary Turner

  • Michael Turner

  • Peter Vinton

  • Delphin von Briesen, Jr.

  • Gary Wade

  • Ruth Warren

  • Louis Weiss

  • Dave Willis

  • William Wolf

  • D. Lynn Wood